19 Ağustos 2018 Pazar

Sponsor Nerede?


Fenerbahçe dün Malatyaspor deplasmanında 1-0 kaybetti. Saha içi konuşulur. İyi oluruz, daha oyuncular yeni, Slimani atsaydı kazanmıştık, Volkan hatalı yemese böyle olmazdı, kadro tercihleri hatalıydı, oyuncular formsuzdu... bu ve benzer bir çok maç yorumu yapılır ama benim takıldığım konu başka.

Fenerbahçe sezonun 4.maçına da forma sponsoru olmadan çıktı. Ali Koç tüm seçim kampanyası dönemi forma sponsoru konusunda eleştiri yaptı, kimse merak etmesin bizim sponsorlarımız hazır dendi ancak henüz tek bir adım görmedik.

Koskoca Fenerbahçe formasına sponsor bulamıyorsa orada olan yönetime bu sorulur. Yıllarca Aziz Yıldırım’ı bu tarz hamlesizlikler nedeniyle eleştirdik şimdi camia neden bilmiyorum ama susmayı tercih ediyor. Tamam para yok transfer yapamıyoruz, o konuda kimse eleştiri yapmasın, yapmıyor da zaten ama bu konu başka konu. Fenerbahçe gibi büyük bir marka bu kadar borç varken sponsorsuz maça çıkmayı haketmiyor.

Fenerbahçe yönetimi bir an önce bu sorunu çözüp sponsor bulursa kulüp maddi anlamda büyük bir adım atmış olur.

Ayrıca tamam taraftar döndü, maç sonunda futbolcular tribüne geliyor, pankartlar asılıyor, taraftarla barışık bir Fenerbahçe oldu, bunlar güzel şeyler ama Fenerbahçe’nin daha iyi olması için bu tarz hamleler de gerekiyor. Basın ya da taraftarlar neden bu kadar susuyor onu da anlamıyorum. Biat kültürü diktatörler yetiştirir. Kimseye biat etmeye gerek yok. Yanlış ya da eksik olan şeyi çıkıp sorabilmek, eleştirebilmek lazım. Böyle olursa her şey daha iyi bir yola girer.

1 yorum:

Santiago dedi ki...

Kötü alışkanlık edindik onceki baskan döneminden.