28 Mayıs 2018 Pazartesi

Ali Koç & Toplantı NotlarıFenerbahçe Spor Kulübü tarihinin en kritik seçimine sayılı gün kaldı. Fenerbahçe yola ya Aziz Yıldırım ile devam edecek ya da taraftarların % 95'inden fazlasının istediği Ali Koç ile devam edecek Bu sonucu Pazar akşam 17:00 sonrası öğrenebileceğiz.

Fenerbahçe'de yöneticilik yaptığı zamanlardan beridir gerek duruşu, gerek karizması, gerek Fenerbahçe yönetiminde yaptıkları, gerek ailesi, gerek vizyonu ve gerek kalitesi ile beraber Ali Koç her zaman hayran olduğumuz bir isim olmuştur. O Ali Koç kısa bir süre sonra Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olabilir. 

Pazar günü Ali Koç'un İstanbul Kalamış Wyndham Hotel'de katıldığı bir toplantıya bir arkadaşımın aracılığı ile katılma şansı elde ettim. Büyük hayranlık duyduğum bir ismi izlemek, dinlemek, konuşmak, fotoğraf çekilmek yakaladığım güzel anlardandı.

Ali Koç'u bir süredir düzenlenen toplantılarda takip ediyoruz. Bir çok demecini dinledik, projesinden haberdar olduk. Açıkcası pek farklı bir şey söylenmedi ama yine de bir kaç güzel detay yok değil.

Ali Koç'un içeri girmesi ile salonda harika bir atmosfer oluştu. Herkes ayakta alkışladı, tezahurat yaptı. Ali Koç konuşmasına başlamadan geldi önümüzde saygıyla eğildi, teşekkür etti.

Konuşmaya başladıktan sonra ne kadar yorgun olduğunu ancak bizlerden güç aldığını, artık son viraja girdiğinden bahsetti.

İlk konuşmalarına göre oldukça rahat, kendinden emin, esprili bir şekilde toplantıyı tamamladı.

Soru-Cevap şeklinde ilerleyen toplantı yaklaşık olarak 2.5 saat sürdü.

Fenerbahçe'nin mali durumu hakkında benzer şeyler söyledi. Karşılıksız para koyacağını, UEFA ile bile bu konuda görüşmeler yaptığını, sponsorların hazır olduğunu söyledi. Ancak bizlerden de kombineleri bitirmemiz ve Fenerium'ları boşaltmamız istendi. Fenerbahçe'yi hep birlikte istediğimiz yere getireceğimizi söyledi.

Kulübe üyelik konusunda aidatın çok az olduğunu ve üyelik bedelinin çok fazla olduğunu söyledi. 1 Milyon Üye projesinin bu şartlarda imkansız olduğunu da ekledi. Geldikten sonrası için herhangi fiyat söylemedi ama 6.000 TL üyelik bedeli, senelik 500 tl aidat tarzı bir şey beklenebilir. Bu konuda çalışma göreceğiz.

Kulübe üye olurken insanların bankadan kredi çektiğini ancak bunun da doğru yol olmadığını söyledi. Onun yerine kulübe borçlanacağız. Paranın tamamı ödenince üyelik haklarını elde edeceğiz. Ödemezsek para kulübe kalacak.

Alex ile ilgili bir kez daha konuştu. Her yerde bu soru soruluyor. Alex'in bir gün Fenerbahçe'de görev alacağına emin olduğunu söyledi. Ayrıca Fenerbahçe'den ayrılan herkesin düzgün şekilde ayrılması gerektiğini, onların Fenerbahçe elçileri olacağını söyledi. Emre'nin gönderilişini de hatırlattı.

Fenerbahçe'de tribüne gelen herkesin eşit olduğunu, kimseye asla bir ayrıcalık yapılmayacağını, menfaate dayalı taraftar grubu yönetim ilişkilerinin olmayacağını belirtti. Taraftar komitesi kurulacak, bir şeyler yapılırken fikirler masaya yatırılacak. Kimseye bedava bilet de, kombine de gitmeyecek.

Herkesin merak ettiği ''Noter onaylı imza'' sayısında yine net bir sayı vermedi ancak ''Galatasaray kongresinde oy kullanan kişi sayısından çok daha fazlasının bize imza verdiğini bilin'' diye de ekledi.

Obradovic'in kalmak istediği sürece kalacağını belirtti.

Seçimi kaybedersem bir sonraki seçim aday olmam dedi. Ancak bir dönem ara verip aday olabilir. Ya da camia kapısına giderse kararını değiştirir. Zaten kazanacak böyle bir şeye gerek kalmayacak.

Amatör branşlara desteğin artarak devam edeceğini, hedefin olimpiyatlara katılan sporcu değil, olimpiyatlarda madalya alan sporcu olduğunu söyledi.

Fenerbahçe'yi yine gittiği şehirlere bereket getirdiği günlere döndüreceğiz dedi.

Toplantıdan aklımda kalanlar bunlar. Pazar günü Fenerbahçe'nin kötü gidişatına son noktayı koyuyoruz ve Ali Koç'u başkan yapıyoruz.

Bu arada Ali Koç'un bizlere yaklaşımı, geldiğimiz için şahsen teşekkür etmesi, evdekilere selam söyleyin demesi güzel detaylardı.

Böylesine bir kalitenin seçime tek aday girmesi gerekirken biz acaba mı diyoruz, bu da bizim ayıbımız olsun.

Ali Koç başkan olacak, güneş doğacak.

1 yorum:

Unknown dedi ki...

Eline sağlık Yiğit. Aslında kafamda bir proje var. Yakında sana da yazarım özelden. Tribünler için bir toplu öneri listesi mi çıkartsak yeni yönetim için.